Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 096 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

max

piątek, 07 lipca 2017 22:50

Wracając do tematu dwóch umywalek.
U nas będa dwie i wreszcie nie będzie rano tłoku.Starszy syn niedługo zacznie sie golić,do tego mąż.Młodszy myje zęby,ja "się robię"...tylko maluch może poczekać.no tak serio! zazwyczaj domownik, którego akurat pośpieszy na wc podczas moej obecności w łazience pros i mnie o wyjście, a myślac o posiedzieniu mojego ślublnego na kibielku podczas moej kapieli myślałam tylko i wyłacznie o siedzeniu a nie o robieniu czegoś"grubszego"w obecności całej rodziny

mam 5 osobową rodzinę
I zazwyczaj jest tak, że jak ja biorę kapiel , co robie bardzo rzadko, bo raczej na szybko biorę prysznic, cała rodzinka zbiera się w łazience Akurat dla mnie to nic zdrożnego i niemądrego. I tak jak ktoś napisał wcześniej-najmłodszy wrzuca mi do wanny co popadnie-wszystkie bymy(samochody) i maje(motory), ślubny siada na k....... -bo tam wygodnie a starszy i córa opieraja sie na wannie. I co w tym złego?
W naszym domku planujemy mała łazienke na dole i 2 na poddaszu Większa dla mnie i małżonka z duża wanną, 1 zlewem i sedesem oraz prysznicem a dla dzieci troszkę mnieszja  separatory przeglądy  z tym samym.
Mnie akurat nie przeszkadza i nie krępuje mąz siedzący na wc a ja myjąca się!Jego również!


Wieczorem zresztą podobnie.
Będzie na dole umywalka,ale komu sie będzie chciało biegać po schodach?

A na marginesie.
U nas w łazience nie znajdziesz odosobnienia.Zawsze ktoś wlezie,a potem nastęny.Zdarza sie ,że wszyscy tam siedzą.
Taki obrazek:
Ja zanurzona w pianie,najstarszy syn gdzies obok zwierza się z problemów,młodszy wpada umyć zapomniane zęby,najmłodszy wrzuca do wanny zabawki wykorzystując uwielbianą wodę...A mąż przed lustrem szuka siwych włosów.


Podziel się
oceń
0
1

rura

sobota, 28 stycznia 2017 13:03

Ja ma takową odnogę u siebie. Za licznikiem gazu jedna odnoga biegnie do kuchni do kuchenki gazowej, a druga przez garaż do kotłowni do kotła gazowego.do uzyskania pozwolenia na budowę domu wystarczy zapewnienie o dostawie mediów. Jak nie wiesz gdzie Energetyka postawi Ci skrzynke to nie wiesz też jak pójdzie kabel. 

Na temat koniecności uzyskiwania ZUDU przy instalacjach wewnętrznych w domkach jednorodzinnych już tu doktoraty były pisane. Uwierz mi na słowo są tu tacy co wybudowali, zgłosili, zamieszkali i o ZUDZ-ie nigdy nie słyszeli.
I wszystko zrobili zgodnie z prawem A i owszem, instalacje wewnętrzne (czytaj w obrąbie domu) typu co, woda czy kanalizacja nie wymagają ZUDu bo i po co. W przypadku gazu - to co idzie w ziemii czyli od skrzynki gazowej sytuowanej w linii ogrodzenia do wejścia do budynku zalicza się do instalacji, na którą trzeba zrobić projekt, uzgodnić trasę na ZUDzie, uzyskac pozwolenia na budowę. 

To, że Ciebie oskubali z kasy za ZUD ni eoznacza, ze w całej Polsce skubią.
Na pocieszenie powiem Ci, że na Mazowszu faktycznie skubią i nie odpuszczają.

Czynności geodezyjne po zakończeniu budowy
§ 17. Po zakończeniu budowy poszczególnych obiektów budowlanych należy sporządzić geodezyjną inwentaryzację powykonawczą w celu zebrania aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu elementów zagospodarowania działki lub terenu.

Poczytaj prawo geodezyjne i dowiesz się, ja kto jest z tym ZUDEM i z inwentaryzacją powykonawczą

Instalacja gazu (bez wnikania czy wewnętrzna czy zewnętrzna) wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Aby je uzyskać trzeba złozyć projekt instalacji we właściwym urzędzie. Aby wykonać projekt trzeba uzgodnić trasę instalacji na aktualnej mapie geodezyjnej, chyba że skrzynka będzie na budynku i instalacja obejmuje wyłącznie rozprowadzenie rur gazowych wewnątrz budynku. U naz na Mazowszu tak to działa.
Inwentaryzacja powykonawcza jak sama nazwa wskazuje to zgłoszenie trasy uzbojenia po jego wykonaniu co w przypadku instalacji gazu jest sprzeczne z prawem - nie można wykonać skoro nie ma pozwolenia na budowę, nie będzie pozwolenia bez uzgodnionego projektu, nie będzie projektu bez....itd
Z czym tu się nie zgadzasz?

a na rurkę gazową w domu pozwolenia nie potrzebujesz

po to projektant bierze pieniądze, żeby się na swojej robocie znał i wiedział w jakich odległościach media mogą się mijać/krzyżować.
Tylko uświadom go gdzie co już masz zakopane


Podziel się
oceń
0
3

warunki

sobota, 28 stycznia 2017 12:58

w mazowieckim warunki techn. dla samej sieci wodociągowej kosztują 200 zł. Po 2 latach sie przedawniły i kolejne 200zł poszło ........ Dodatkowo jeżeli robisz sam przyłącze to musisz zamówić ich nadzór i kolejne 300 zł w plecy. Razem 700 zł na sam wodociag bez kanalizacji. Oczywiście najdrożej wychodzi gdy przyłącze robi sama gmina.

Czyli nie może być zamknięta pod deskami podłogi?
Nie bardzo wiem jak to zrobić, bo do wyspy musi być doprowadzony gaz, który będzie szedł z piwnicy. Chciałabym żeby rura była ukryta albo w podłodze kuchni, albo pod sufitem w piwnicy (ale zamnnięta bo tam ma być pomieszczenie wymagające "wyglądu").

w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.Czytasz, czytasz a wymiana uszkodzonego wodociągu  nie rozumiesz. Jak wół jest napisane, że inną niż miedzianą można w łatwy sposób zatynkować - aby masa tynkarska była łatwo usuwalna. Miedzi nie da rady, zawsze będzie w bruździe ściany a nie w ścianie.


§ 165. 1. Rozwiązania techniczne instalacji gazowej powinny umożliwiać samokompensację wydłużeń cieplnych oraz eliminować ewentualne odkształcenia instalacji, wywołane deformacją lub osiadaniem budynku.
2. Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych - po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji - łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione.

Ale (bo zawsze jest jakieś ale) nie jest napisane, że inną można w łatwy sposób zatynkować, a tylko (jak sam dopisujesz) łatwo usuwalną masą tynkarską. Zostaje kwestia definicji co to jest ta masa tynkarska łatwousuwalna.
Jak mieszkasz w domu na ul. np. Kwiatowej to nie mieszkasz na ul. Kwiatowej?
Dla mnie jak bruzda w ścianie, a w bruździe rura to rura jest w ścianie. Inne rury też są w bruździe, być może później wypełnionej.

Mamy obaj za mało danych żeby rzeczowo rozmawiać o problemie i zaczynają sie dywagacje Jezeli autor wątku będzie nadal potrzebował pomocy to powinien rzeczowo wyjaśnić wątpliwości, jeżeli nie to szkoda czasu na dywagacje.


Podziel się
oceń
0
2

zajawka

piątek, 01 kwietnia 2016 20:00

Zwrocmy uwage na to jak wiele elementow „starej” przedchrzescijaniskiej kultury zostalo wplecionych w polska odmiane katolicyzmu i dzieki temu wpleceniu przetrwalo.
To jednoczesnie ujawnia zastosowana technike opanowania. Zaadaptowac jak najwiecej , wmowic ze to jesli nie to samo, to lepsze wydanie tego co bylo, a po wmowieniu tego i uzyskaniu akceptacji, stopniowo wypierac to co niewygodne. Liczy sie pozyskanie i zdobycie a nie naucznie i czystosc.
Sadze, ze te rozne pozostalosci w sferze obrzadkowosci „ludowego chrzescijanstwa polskiego” sa wlasnie chyba jedynymi swiadkami i jedynymi dowodami na to, ze nasi „ochrzczeni” 1050 lat temu przodkowie posiadali i torzsamosc i kulture. I ze obie byly rozwiniete, bo tak wiele by tak dlugo nie przetrwalo, gdyby stan wyjsciowy byl czyms slabowitym.
Nie przetrwaly swiadectwa materialne, by byly zawziecie zwalcvzane i niszczone, ale elemnty dawnej kultury szczatkowo, mozliwe, ze karykaturalnie, ale jednak zachowaly sie w tym wszystkim co odroznia polska odmiane katolicyzmu, od wszelkich innych katolicyzmow. ‚Gdyby Mieszko rzeczywiście przyjął chrzest, zostałby kanonizowany. A przynajmniej otrzymałby przydomek „wielki”, „wspaniały” czy w ostateczności choćby „pobożny”. A tym czasem, jak wiemy pozostał tylko „Mieszkiem pierwszym”. Czyli chrztu nie było, a wymyśliła go escape room Warszawa późniejsza żydłacka „historiografia”. Najważniejszym dowodem w tej sprawie jest epitafium Chrobrego z jego sarkofagu, na którym przez wieki widniał napis „z ojca poganina„. Nie wiadomo, jak było naprawdę z „katastrofą budowlaną”, która zniszczyła sarkofag. Natomiast wyraźne zacieranie śladów pogaństwa Mieszka miało miejsce przy usunięcie z foliału 206 włoskiego kodeksu epitafium Chrobrego i zastąpienie go wierszem sławiącym herszta Watykanu Piusa II.’


Podziel się
oceń
0
4
Tagi: władca, król

kandydat

niedziela, 03 stycznia 2016 19:35

Jak to juz pisalem, ja dawno temu splacilem moje studia na SGPiS. Chialem tez dalej sluzyc Polsce, ale tam nie lubi sie dzis moich porad. Bylem np. doradca poprzedniej P. Minister Pracy, ale ze doradzalem jej likwidacje zlodziejskich OFE, to obecny minister nie chce mnie widywac, i latwo domyslec sie, ze pieniadze, ktorymi dysponuja OFE, nie byly tu bez znaczenia…
A to, ze zezwolono w Polsce po roku 1989 na masowy import uzywanych samochodow, przy braku inwestowania w drogi, to bylo wrecz celowe dzialanie Balcerowicza i ski na niekorzysc Panstwa i jego Obywateli, gdyz chyba profesor, i to ekonomii, wiedzial, ze wiecej samochodow potrzebuje wiecej drog…

Nie bylo rowniez likwidacji Polski co powinno nastapic po deklaracji bankrupcji.
Tylko zaszczucie ideologiczne i nienawisc do 45 lat osiagniec PRL-u motywuja Kasprowicza by propagowac tak zaawansowana demagogie.
Zrozumiale, obecne tumaskie rzady nie maja sie czym pochwalic a PRL nie dala Kasprowiczom ziemi. Zrozumiale, trudno jest mieszkac na wsi i nie posiadac zeimi. Kasprowicze podpadli wladzy ludowej i nie dostali zeimi z tytulu reformy rolnej 1944-48. Kasprowicze podpadli rowniez sanacji i nie dostali zeimi z refromy rolnej w 1925. Ale to niczego nie usprawiedliwia. Uczciwosc od Dr Kasprowicza jest wymagana bo innaczej ten tytul jest gowno warty.
Kagan juz to obszernie wyjasnil. W 1981 Polska miala trudnosci platnicze i zawiesila splaty dlugu. To absolutnie normalne. A za polskie trudnosci platnicze zachod i solidarnosc byly odpowiedzialne.
Panie Kasprowicz, w XX wieku USA mialo trudnosci platnicze okolo 90 razy. A wiec wedlug pana UsA jest 90 krotnym bankrutem. Ale za kazdym razem dodrukowali wiecej pieniedzy. Bo ich dlugi sa w walucie ktora kontroluja, dlatego moga drukowac. **http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_United_States_debt-ceiling_increases
Rownie warte potepienia jest proba zastraszenia nas Bialorusia. To jeden z najmniej zadluzaonych krajow Europy.
Ale jednoczesnie pisze pan jak wazne sa inwestycje. Polska (2010) inwestuje 19.5% PKB – 94 miejsce w swiecie, Bialorus 36% – 7 miejsce w swiecie. A umilowane przez pana USA, boskie, idealne bez skazy USA inwestuje zaledwie 12.1% swego PKB i pod tym wzgledem zajmuje 141 miejsce w swiecie.


Podziel się
oceń
0
4

sobota, 24 marca 2018

Licznik odwiedzin:  7 665  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

O moim bloogu

zbankrutowac, a najwyzej zawiesic obsluge swych dlugow. Rozumujac tak, jak Pan Doktor, to mozna powiedziec, ze USA (od czasow Nixona) tez sa bankrutem, gdyz nie sa one w stanie regulować swyc...

więcej...

zbankrutowac, a najwyzej zawiesic obsluge swych dlugow. Rozumujac tak, jak Pan Doktor, to mozna powiedziec, ze USA (od czasow Nixona) tez sa bankrutem, gdyz nie sa one w stanie regulować swych wczesniejszych zobowiązań co do wykupu dolarow USA za zloto (po stalej cenie, niezaleznej od rynkowej ceny zlota), czyli ze za dolara USA, to powinnismy dzis dostawac dokladnie 1/35 uncji zlota, gdyby USA nie zbankrutowaly na skutek przegranej wojny w Wietnamie. A chwilówki online szybkie chwilówki darmowa chwilówka tanie szybkie chwilówki chwilówka online darmowe pożyczki tanie chwilówki online pożyczki online chwilówki online szybkie chwilówki tanie chwilówki tanie szybkie chwilówki pożyczki online darmowe pożyczki tanie pożyczki pożyczki online darmowe chwilówki tanie chwilówki darmowa chwilówka tania chwilówka tania chwilówka tania chwilówka pożyczki online tanie pożyczki pożyczki internetowe internetowe pożyczki pożyczki internetowe tanie pożyczki chwilówki lista chwilówek chwilówki online spis chwilówek pożyczki przez internet darmowe pożyczki pozyczki online pożyczki online pozyczki pozabankowe online pożyczki online chwilówki bez kosztów tanie szybkie chwilówki chwilówki przez internet darmowe pożyczki tanie chwilówki pożyczki online pożyczki online szybkie chwilówki darmowa pożyczka tanie szybkie chwilówki pożyczki pozabankowe darmowe pożyczki przypominam, ze dzis cena uncji zlota to nie jest 35 dolarow USA za uncje, a ok. 1,659.9 USD za uncje, czyli ponad 47 razy wiecej, co dowodzi, ze uzywajac panskich definicji, USA jest od dawna bankrutem i ze od dawna szaleje tam hiperinflacja, przy ktorej nawet obecna bialoruska stopa inflacji to pestka

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Ulubione blogi

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 7665

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Finanse

Pytamy.pl